Supermicro X12SDV-8C-SP6F max. 256GB 2xPCIe 4.0 4x1GbE 2x25G SFP28 3xM.2 2xU.2 2xSATA (up to 10xSATA) IPMI w/ Intel Xeon D-1736NT 15MB / 8x 2.7GHz / 8T / 67W Flex-ATX
Artikelnummer: MBD-X12SDV-8C-SP6F-B
exkl. 19% USt. , plus Versand
Stk
Lieferzeit: 61 - 62 Werktage
KEY FEATURES
  • Formfactor Flex-ATX / Single Socket FCBGA-2227
  • System on Chip w/ Intel Xeon D-1736NT Processor (8x 2.7GHz / 16 Threads / 3.5GHz TB / 15MB Cache / 67W TDP)
  • Up to 256GB ECC RDIMM DDR4-2666MHz - 4x DIMM slots
  • 1x PCIe 4.0 x16 slot or 2x PCIe 4.0 x8 slots* (*s. Datasheet)
  • 4x 1GbE RJ-45 LAN w/ Intel I210 + i350-AM2 / 2x 25G SFP28 LAN w/ SoC
  • IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support
  • 2x SATA3 w/ SoC - Raid 0,1,5,10 (up to 10x SATA3)* (*s. Datasheet)
  • 2x SlimSAS PCIe 3.0 x4 NVMe ports* (*s. Datasheet)
  • M.2 Interface: 1x PCIe 3.0 x4/SATA, M.2 Formfactor: 2280, Key: M-Key
  • 1x VGA / 1x COM (header) / 1x TPM header + chip
  • 4x USB 2.0 (header) / 2x USB 3.0 (rear)
  • 12V DC or ATX Power Input
NVMe Ports: U.2 PCIe 3.0 NVMe Port(s) 3x M.2 Slots
CPU-Kühlung: passiv
Leistungsaufnahme CPU (TDP): 60W - 100W
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
CPU-Cores: 8-Core SoC
RAM Expansion (max.): 256GB
LAN-Ports: 4 x GbE RJ-45 2 x 25G SFP28
Mainboard Formfactor: Flex ATX
Features: w/ IPMI integrated w/ TPM onboard w/ Intel QuickAssist w/ VROC Support 12V DC-in support