Supermicro X12SDV-14C-SPT8F max. 512GB 1xPCIe 4.0 4x1GbE 2x10GbE 2x25G SFP28 1xM.2 5xU.2 2xSATA (up to 6xSATA) IPMI w/ Intel Xeon D-2766NT 20MB / 14x 2.0GHz / 28T / 97W mATX
Artikelnummer: MBD-X12SDV-14C-SPT8F-B
exkl. 19% USt. , plus Versand
Stk
Lieferzeit: 61 - 62 Werktage
KEY FEATURES
  • Formfactor Micro-ATX / Single Socket FCBGA-2579
  • System on Chip w/ Intel Xeon D-2766NT Processor (14x 2.0GHz / 28 Threads / 3.1GHz TB / 20MB Cache / 97W TDP)
  • Up to 512GB ECC LRDIMM DDR4-2933MHz - 4x DIMM slots
  • 1x PCIe 4.0 x16 slot
  • 4x 1GbE RJ-45 LAN w/ Intel i350 / 2x 10G RJ-45 LAN w/ Intel X550 / 2x 25G SFP28 LAN w/ SoC
  • IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support
  • 2x SATA3 w/ SoC - Raid 0,1,5,10 (up to 6x SATA3)* (*s. Datasheet)
  • 2x SlimSAS PCIe 4.0 x8 NVMe ports* / 1x OCulink PCIe 3.0 x4 NVMe port* (*s. Datasheet)
  • M.2 Interface: 1x PCIe 3.0 x4/SATA, M.2 Formfactor: 2242/2280, Key: M-Key
  • 1x VGA / 1x COM (header) / 1x TPM header + chip
  • 4x USB 2.0 (header) / 2x USB 3.0 (rear)
  • 12V DC or ATX Power Input
NVMe Ports: U.2 PCIe 3.0 NVMe Port(s) 1x M.2 Slot U.2 PCIe 4.0 NVMe Port(s)
CPU-Kühlung: passiv
Leistungsaufnahme CPU (TDP): 60W - 100W
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Mainboard Formfactor: mATX
LAN-Ports: 4 x GbE RJ-45 2 x 10G RJ-45 2 x 25G SFP28
RAM Expansion (max.): 512GB
CPU-Cores: 14-Core SoC
Features: w/ IPMI integrated w/ TPM onboard 12V DC-in support